Відпочинок на Львівщині

Відпочинок у Львівській області – це можливість чудово провести час для усієї родини. Влітку такий відпочинок стане повноцінною альтернативою до традиційних поїздок на море, а зимою дозволить цікаво провести різдвяні канікули та Новий рік.

Відпочинковий комплекс Edem Resort Medical & SPA - ідеальне місце, звідки Ви можете подорожувати регіоном. Ми організуємо для Вас трансфер до визначних місць, екскурсійні тури, порадимо та підкажемо, куди варто поїхати та як найкраще добратися.

Коротка довідка
 

Львівська область – регіон західної частини України, який межує з Тернопільською, Рівненською, Волинською, Івано-Франківською областями і Закарпаттям. Розташована у Прикарпатті, а західна частина Львівщини примикає до Польщі.

Це – найбільш урбанізована частина Західної України, яка є лідером за чисельністю населення серед усіх регіонів України. Належить регіон до історичної Галицької землі.

Мешканці Львівської області відзначаються дуже високим рівнем релігійності, територія регіону нараховує величезну кількість релігійних общин.

Територія області в загальному рівнинна, але у південній частині регіону розташовані гірські хребти Бескидів – Українських Карпат, з вершинами висотою близько 1400 метрів.

Північні та гірські райони області займають переважно ліси, які складають близько чверті усієї території регіону. На півночі Львівщини ліси, в основному, соснові і сосново-дубові; південь вкритий дубовими, грабовими та буковими лісами, а гори – буково-пихтовими та ялинковими.

Близько третини усіх земель складають луки і болота. В області безліч гірських річок, які характеризуються сильними паводками, що їх викликають рясні дощі або одночасне танення снігу у Карпатах.

Клімат Львівщини помірно-континентальний, з м’якою зимою і теплим вологим літом, що створює чудові умови для життя, відпочинку і туризму.

Львівська область та її обласний центр – Львів, завдяки своїй незвичайній та багатій історії, зберегли у собі середньовічний дух Галицько-Волинського князівства, чисельні історичні пам’ятки Польського королівства та архітектурні скарби Австро-Угорської імперії.

Що подивитися?
 

Унікальні архітектурні шедеври та природні скарби супроводжуватимуть кожного, хто вибрався у незабутню мандрівку визначними місцями Львівщини.

До найвизначніших туристичних об’єктів Львівської області слід віднести, по-перше, її незрівнянні старовинні замкові та палацові комплекси:

 • Підгорецький замок у Підгірцях
  Замок XVII ст. не зважаючи на свій плачевний стан все ще зберіг старовинну красу та велич, яку був призначений демонструвати. Зверніть увагу, не лише на сам палац, але й на костел Воздвиження та св. Йосипа.
 • Олеський замок в Олесько
  Замкова споруда XIII–XVII ст. з надзвичайною історією, адже саме тут народився, закохався, одружився та прожив велику частину свого життя один з найвеличніших польських королів Ян Собеський. Всередині збережено автентичний інтер'єр. Також прогуляйтесь чудовим парком навколо та послухайте старовинні легенди.
 • Золочівський замок у Золочові
  Зведений у 1634 р. як фортифікаційна споруда, надалі використовувався як житловий палац та резиденція королів Речі Посполитої. Варто оглянути замок та музеї, що розміщені у ньому та містять цікаві експонати.
 • Свірзький замок
  Перша згада про Свірзький замок датується 1530 рр. - це споруда, що витримала дві турецькі облоги, та до сих пір зберегла свою фортифікаційну могутність, хоча внутрішні декорації уже беповортно втрачені.
 • Жовківський замок
  Улюблена резиденція Яна Собеського, замок збудований в епоху Ренесансу. Ця споруда як і містечко Жовква – чудове місце для вихідного дня з сім'єю.
 • Палаци Семенських, Любомирських та Потоцьких у Львові
 • Могила Святослава
  За легендою, місце загибелі князя Святослава, його сімох синів та всіє ї дружини, знаходиться недалеко від міста Сколе. В пам'ять про ці події встановлена стелла з пам'ятною таблицею.

Так само, не слід забувати і про численні культові споруди – костели, собори, храми, церкви, монастирі, які вражають своєю величною розкішшю:

 • Собор Святого Юра
 • Бернардинський монастир
 • Церков Іоанна Хрестителя
 • Монастир Святої Марії Магдалени
 • Костел Святого Лаврентія в Жовкві
 • Василіанський монастир у Дрогобичі
 • Підгорецький монастир
 • Троїцький монастир в Дрогобичі тощо

Львівщина також може похвалитись великою кількістю природничих цікавих місць, які варто відвідати:

 • Природничий комплекс річки Кам'янка.
  Не полінуйтесь відвідати невеличкий, проте дуже мальовничий водопад з гірською річкою в Сколівських Бескидах. Зверніть також увагу на сірководне Мертве озеро.
 • Тустань, Урич.
  Важлива фортифікаційна споруда, що відігравала значну роль в обороні західних кордонів Київської Русі. До сих пір збережена частина кам'яної стіни, печери, сходи, колодязь.
 • Печерний монастир, с. Розгірче.
  Унікальний для Західної України монастир всередині печер - пам'ятка сакрального будівництва XIII-XIV ст.
 • Чортові скали.
  Скальний комплекс розташований у с. Лисиничі, колись це були каменоломні та місце стоянки давніх людей. В старі часи назва була іншою – Чатові, завдяки козакам, що чатували на скалах. Чортовими вони стали завдяки давній легенді, про яку Вам розкажуть на місці, коли ви туди завітаєте.
 • Національний парк "Сколівські Бескиди".
  Природничий парк, більшу частину якого займають гори Карпати з такими відомими вершинами як г. Парашка (1268 м), г. Зелена (1227 м) та ін. Також в комплекс входять численні гірські річки, скали в с. Урич, водоспад Гуркало.
 • Скала Камінь-великан.
  Велика скала-камінь, що знаходиться посеред рівнини поряд з селом Підкамінь. Якщо Ви прямуєте до Підгорецького чи Олеського замку, варто подивитися на цей унікальний витвір природи, про якого нам нічого не відомо, окрім старовинних легенд.
 • Заповідник Розточчя
  Місце, де беруть свій початок річки Дністер та Буг, а тому Чорне та Балтійські моря. Надзвичайна природа, флора та фауна, ідеальний відпочинок подалі від міста та усіх турбот.

Окрім того, на території Львівської області безліч фортифікаційних споруд, парків, пам’ятників, монументів, адміністративних будівель, розміщених у старовинних особняках, які в свою чергу заслуговують на увагу гостей.

Місто Лева – перлина Західної України
 

З пізнавальної точки зору найбільшої уваги заслуговує, безумовно, Львів – затишне європейське місто з вузенькими середньовічними вуличками, давніми церквами і костелами, бруківкою та залишками охоронних споруд.

Затишні кав’ярні, театри, музеї, галереї, театри, органна музика, Високий Замок, Шевченківський гай, Личаківське кладовище – ось далеко не повний перелік речей, що створюють незабутній колорит славного міста Лева!

Подорож до Львова – це незабутні враження не лише від архітектурних красот, але й від неймовірних міських ландшафтів, самобутності мешканців, унікальної місцевої кухні, народний традицій, місцевої кави та пива!

Зимовий відпочинок
 

Зимовий відпочинок на Львівщині занурить вас у справжню зимову казку з пухнастим білим снігом, засніженими гірськими вершинами, колядками, ряженими та іншим атрибутами Різдва, дух якого ніде не відчувається так, як тут.

Відвідуючи Львівську область взимку, неможливо оминути активний зимовий відпочинок. На гірськолижних курортах, на вас чекають сноуборди, лижі, санки тощо, адже тут є траси як для новачків, так і досвідчених майстрів гірськолижного спорту.

Найбільш відомі гірськолижні курорти Львівщини:

 • Славське. Найбільш відоме місце для відпочинку у горах у області з великою кількість баз відпочинку ВІП та стандарт класу. Гірськолижні траси для початківців та професіоналів на г. Тростян, г. Погар, г. Кремінь, г. Менчіл.
 • Плай. 6 нескладних трас для спуску загальною протяжністю 12500 м. Піднятись можна бугільним підйомником, а також двома підйомниками Доппельмайр протяжністю 1000 м кожен.
 • Буковиця. Ідеальне місце для дитячого спорту та навчання катанню на лижах. Курорт знаходиться в м. Борислав. Діють три витяги - Doppelmayr (700 м), Tatrapoma (300 м), Multilift (200 м).
 • Тисовець. Гірськолижний курорт у верхів'ї річки Тисовець на висоті 950-1100 м над рівнем моря. Діють лижні траси для професіоналів та початківців, три трампліни, траса для бігових лиж. А також можна "злетіти" вниз на гумовому колі з пластиковим дном по спеціальній трасі через ліс - "політ" практично не контрольований та залишає враження на все життя.
 • Волосянка. Курорт знаходиться недалеко від смт. Славсько. Діють 2 сині, 2 червоних та 1 чорна траси. 
 • Орявчик-Звенів. Діють 4 траси бази відпочинку "Звенів", протяжністю 1400, 1200, 400, 600 м та дві дитячі траси відпочинкового комплексу  "Орявчик" - 960, 450, 350 м.
 • Захар-Беркут. Ще один відомий гірськолижний курорт з протяжністю підйомника більше 1000 м. На території курорту ви зможете обрати житло у приватних садибах, базах відпочинку, готелях.
 • Розлуч. Ще маловідомий, але не менш мальовничий курорт у Львівській області у с. Розлуч. Прокладений бугельний підйомник (450 м) та лижна траса для початківців (700 м). Діє база відпочинку "Бойківський двір" та декілька автентичних ресторанів в українському стилі.

 

Літній відпочинок
 

Літній відпочинок на Львівщині дозволить цікаво та яскраво провести відпуск або літні канікули, відвідавши місцеві санаторії та курорти-здравниці – Трускавець, Моршин, Східницю.

Не забувайте також про літні Карпати, де останнім часом розвивається зелений туризм. Ви зможете відпочити у численних базах, приватних садибах, а також винайняти будиночок на ціле літо.

Літом ви зможете ознайомитись з місцевими пам’ятками, відвідати заповідники та природничі парки, взяти участь у грибному полюванні, активно відпочити (рафтинг, велопрогулянки), скупатись у чистих гірських річках, відвідати цілющі мінеральні джерела, пройти санаторні процедури, побувати на екскурсіях тощо.

 • Літній відпочинок в Моршині

Один з кращих бальнеологічних курортів України. Ніхто не заперечує, що до Моршина можна приїхати і взимку, все ж літній відпочинок набагато приємніший. Помірний клімат, а отже тепле літо, дозволяє тривалі прогулянки, свіже прикарпатське повітря наповнює організм киснем, оздоровлюючи кожну клітинку Вашого тіла. Знаходиться Моршин в 80 км від Львова та має достатнє транспортне сполучення. Велика кількість санаторіїв, вілл, готелів дозволяє обрати житло згідно потреб. Джерела минеральних вод справжній скарб містечка. Тут лікують хвороби шлунково-кишкового тракту, захворювання нирок та сечовивідної системи.

 • Відпочинок в Східниці

Східниця знаходиться неподалік від Національного парку "Сколівські Бескиди", хоч і не в самих Карпатах, проте з села відкривається чудовий краєвид на недалекі гори. Курорт не настільки популярний, проте його мінеральні води типу "Нафтуся" за хімічним складом такі ж лікувальні та корисні як і в Трускавці чи в Моршині. Окрім того, Східниця володіє запасом торфяної лікувальної грязі, що використовуються в лікуванні хвороб опорно-рухового апарату.

 • Відпочинок в Трускавці

Трускавець влітку особливо гарний. Прогулянки по його знаменитому парку рівноцінні лікувальним властивостям його мінеральних вод. Сюди приїжджають попити цілющої води, покращити здоров'я, послабити хронічні захворювання. Величезна кількість санаторіїв та пансіонів, а віднедавна приватних садиб та вілл з власною свердловиною, дозволяють розмістити так багато відпочиваючих, що в курортний сезон майже вдвічі збільшується населення міста.

 • Відпочинок в Карпатах

Що робити влітку в Карпатах? Та все що завгодно! Чарівні гори зустрінуть вас свіжістю карпатських лісів, джерельною чистотою річок та озер, гостинністю жителів та традиціями, що не змінювались століттями.

 • Піші походи

Один з способів відпочити в Карпатах влітку – піші походи. Якщо Ви думаєте, що це не для Вас, не поспішайте. Карпати не Альпи, не настільки складні гори, проте не менш мальовничі. Подолати піший маршрут спроможна й людина, що ніколи не була в горах. Уявіть собі ви йдете по стежці посеред густого лісу, підіймаєтесь вгору і вгору, врешті досягаєте вершини чи гірського хребета та продовжуєте шлях уже по полонині. Перед вашими очима відкривається панорама гір з усіх сторін. Ви готуєте їжу на вогні, зустрічаєте світанки разом з покритими туманом горами, проводите час з друзями та рідними. Що може бути краще, ніж це, щоб відпочити від щоденного стресу, шуму та побутових проблем?

 • Еко-туризм

Найняти хатинку в мальовничому селі в Карпатах та прожити там усе літо, чи місяць, ну хоча б тиждень. І Ви уже почуватиметесь краще. А що  вже казати про дітей. Подалі від телевізора та інтернету, прогулянки в лісі, купання в річці, ігри з місцевими дітьми... Чи може бути дитинство кращим?

 • Велосипед

Якщо велосипед Ваш найкращий друг, тоді вам варто спробувати велосипедний тур. Не тільки Карпатами, але й рівнинними мальовничими місцями Львівщини. Щоб ваша велосипедна прогулянка була приємною, радимо обрати початок літа, коли сонце ще не набралось сили та дозволяє насолодитись красою навколо. 

 • Відпочинок на річці

Не варто порівнювати його з морем... Адже літній відпочинок на річці це щось інше, зовсім унікальне. Кам'янистий берег, часто крижана вода зранку, що поступово прогрівається до обідньої пори та так само швидко охолоджується з заходом сонця, пікнік у тіні під супровід шуму швидкого плину води.